OPTIVISC SINGLE

SEÇKİN TEK ENJEKSİYON VİSKOSUPLEMENT TEDAVİSİ

OPTIVISC SINGLE,çapraz bağlı ameliyatsız ve farmakolojik ajan olmaksızın diz osteoartritin bir tedavisidir. Diz osteoartriti, progresif kıkırdak dejenerasyonu ve kemik deformasyonu ile karakterize bir eklem hastalığıdır. OPTIVISC osteoartriti olan hastalar; yani diz ağrısı, katılık, eklemde kısıtlı hareket, hareket esnanısında sesler, şişme, işlevsel bozulması ve hatta deformasyon dan müzdarip hastalar için tedavidir.

OPTIVISC SINGLE, yüksek moleküler ağırlıklı (2.8 ila 3.2 Mio Dalton) biyo-fermantasyon kökenli enjekte edilebilir dereceli hyaluronik asittir, diz ekleminin Osteoartritinden muzdarip olan hastalarda intraartiküler enjeksiyon olarak kullanım için belirtilen HA jel formüle edilmiş yüksek oranda viskoz jeldir.

OPTIVISC NASIL ÇALIŞIR?

OPTIVISC, OA durumunda Sinovyal sıvı dengesini geri kazandıran ekzojen Hyaluronik Asit kaynağıdır. OPTIVISC’in uygulanması Sinoviyal sıvının viskozitesini arttırır, yağlama, şok emici ve filtreleme özelliklerini geri kazanır. Ayrıca, eklemin iç yüzeyi üzerinde koruyucu HA kaplamasını yeniden kurar ve serbest radikallerin temizliğini arttırır.

Sonuç olarak, Sinoviyal iltihabı azalır. Bu ağrıyı hafifletir ve eklem hareketliliğini arttırır.

ÖZELLİKLER

Tek Enjeksiyon viskosuplement

12 aya kadar ağırda rahatlama ve harekette geliştirme için

TEKNİK ÖZELLİKLER

HA İÇERİĞİ90 mg/3ml
PH7, 2
MOLKÜLER AĞIRLIK
3, 3 ila 3, 5 Mio Dalton
KANÜL18G – 25G
PAKET1 × 3 ml PFS

ENDİKASYONLAR

Diz eklemi için

SUNUMU

OPTIVISC Single, 3 ml dolum hacimli, Lateks içermeyen önceden doldurulmuş şırıngalarda steril sağlanmaktadır ve pirojenik değildir.

EK ÜRÜNLER

OPTIVISC Single 60 mg/2 ml hacımda Özel şipariş için bu bölümde mevcuttur