OPTIVISC M

KORUUNCU ÜÇ ENJEKSİYON VİSKOSUPLEMENT TEDAVİSİ

OPTIVISC M ameliyatsız ve farmakolojik ajan olmaksızın diz osteoartritin bir tedavisidir. Diz osteoartriti, progresif kıkırdak dejenerasyonu ve kemik deformasyonu ile karakterize bir eklem hastalığıdır. OPTIVISC osteoartriti olan hastalar; yani diz ağrısı, katılık, eklemde kısıtlı hareket, hareket esnanısında sesler, şişme, işlevsel bozulması ve hatta deformasyon dan müzdarip hastalar için tedavidir.

OPTIVISC M, yüksek moleküler ağırlıklı (2.8 ila 3.2 Mio Dalton) biyo-fermantasyon kökenli enjekte edilebilir dereceli hyaluronik asittir, HA jeli diz ekleminin Osteoartritinden muzdarip hastalarda intraartiküler enjeksiyon olarak kullanılmak üzere belirtilen formüle edilmiş yüksek viskoziteli bir jeldir. OPTIVISC M, 40 mg HA -% 2 konsantrasyon +% 0,5 Antioksidan Mannitol içeren steril viskoelastik jeldir.

OPTIVISC NASIL ÇALIŞIR?

OPTIVISC, OA durumunda Sinovyal sıvı dengesini geri kazandıran ekzojen Hyaluronik Asit kaynağıdır. OPTIVISC’in uygulanması Sinoviyal sıvının viskozitesini arttırır, yağlama, şok emici ve filtreleme özelliklerini geri kazanır. Ayrıca, eklemin iç yüzeyi üzerinde koruyucu HA kaplamasını yeniden kurar ve serbest radikallerin temizliğini arttırır.

Sonuç olarak, Sinoviyal iltihabı azalır. Bu ağrıyı hafifletir ve eklem hareketliliğini arttırır.

ÖZELLİKLER

Üç enjeksiyon viskosuplement

6 aya kadar ağrıda rahatlama ve hareket geliştirmesi

TEKNİK ÖZELLİKLER

HA İÇERİĞİ40 mg/2ml
PH7,2
MOLKÜLER AĞIRLIK4,2 ila 4,5 Mio Dalton
KANÜL18G – 25G
PAKET1 × 2 ml PFS

ENDİKASYONLAR

Diz eklemi için

SUNUMU

OPTIVISC M, 2 ml doldurma hacmine sahip Lateks içermeyen önceden doldurulmuş şırıngalarda steril sağlanır ve pirojenik değildir.